Z lekcją w SP4 w Piastowie

img_1032-600x800W dniu 26.10.2016r miałem wielką przyjemność przeprowadzic lekcję o tematyce łowieckiej z dziećmi z klasy 1C Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie, gdzie uczęszcza moja córka. Rozmawialiśmy o roli myśliwego, różnicach w działalności myśliwego i leśnika, poznaliśmy wybrane sygnały myśliwskie, porozmawialiśmy o zwierzętach leśnych, ich zwyczajach oraz diecie.
Każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił  w wydobywaniu dźwięków z rogu myśliwskiego, przyjrzeć się z bliska porożu jelenia, orężu dzika, piórom bażanta, kicie lisa.

Na koniec cała klasa pięknie pokolorowała obrazki ze zwierzyną leśna, a w nagrodę dostali breloki wykonane przeze mnie z poroża jelenia.
Dzieciaki wykazały się znakomita znajmością tematyki, a 1.5h minęło nam jak z płatka.

Zdjęcia z lekcji umieściłem w galerii LINK

Pozytywny odbiór dzieci, wychowawczyni, jak również i rodziców zachęca do dalszej współpracy. Opracowuję już tematykę następnych spotkań, które mam nadzieję odbędą się niebawem.

Zachęcam serdecznie kolegów do promowania dobrego imienia polskiego łowiectwa wśród najmłodszych. Poniżej załączam konspekt zajęć, które przeprowadziłem – może przyda się komuś z kolegów.

KONSPEKT LEKCJI KLASA 1

Darz Bór,
-Hubert Bosak